Media Movers er et mediebureau, der laver journalistik til danske mediehuse.Vi står bl.a. for produktionen af en lang række redaktionelle temaer i Jyllands-Posten, herunder det ugentlige Bolig-tillæg, samt Ferie, Biler, Håndværkeren og netartikler for Ekstra Bladet. Media Movers

Kontakt os på
+45 7022 2511

Sarah Marie Winther

Sarah Marie Winther
Redaktør
JP Bolig

sarah.winther@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5924

Lars Dalsgaard

Lars Dalsgaard
Redaktør og tillidsrepræsentant
Ekstra Bladet

lars.dalsgaard@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5919

Niels Friis

Niels Friis
Redaktør
EB Biler og EB Håndværkeren

niels@mediamovers.dk
Mobil: +45 2063 6749

Henriette Hejlskov

Henriette Hejlskov
Journalist
EB Ferie

henriette@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5255

Rasmus Bloch Hansen

Rasmus Bloch Hansen
Redaktør
JP Temaer

rasmus@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5917

Stine Røhe

Stine Røhe
Praktikant
stine@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5927