Media Movers er et produktionsselskab, der leverer journalistiske løsninger til danske mediehuse. Vi producerer blandt andet Rejser, Bolig og temasektioner for Jyllands-Posten og Ferie, Biler og Håndværkeren samt webindhold for Ekstra Bladet. Media Movers

Kontakt os på
+45 7022 2511

Astrid Ellemo

Astrid Ellemo
Redaktør
Ansvarlig for JP Bolig og Viva

astrid@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5253

Nana Hansen

Nana Hansen (Barsel)
Redaktør
Ansvarlig for JP Temasektion og JP Karriere

nana@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5924

Mathias Gram

Mathias Gram
Redaktør
Ansvarlig for EB Biler og EB Håndværkeren

mathias@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5923

Lars Dalsgaard

Lars Dalsgaard
Redaktør
Ansvarlig for JP temasektioner

lars.dalsgaard@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5919

Kicki Søs Bengtsen

Kicki Søs Bengtsen
Journalist
EB Ferie

kicki@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5257

Niels Friis

Ditte Ravn Jakobsen
Redaktør
Ansvarlig for JP Temasektion og JP Karriere

ditte@mediamovers.dk
Mobil: +45 2238 6802