Media Movers er et produktionsselskab, der leverer journalistiske løsninger til danske mediehuse. Vi producerer blandt andet Rejser, Bolig og temasektioner for Jyllands-Posten og Ferie, Biler og Håndværkeren samt webindhold for Ekstra Bladet. Media Movers

Alexander Højfeldt Lund
Redaktionschef og redaktør

alexander@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5921

Astrid Ellemo
Redaktør
Ansvarlig for JP Bolig og Viva

astrid@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5253

Maria Meiner Christensen
Redaktør
Ansvarlig for JP Rejser og Karriere

maria.christensen@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5919

Nana Hansen
Redaktør
Ansvarlig for JP Temasektion

nana@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5924

Niels Friis
Redaktør
Ansvarlig for EB Biler og EB Håndværkeren

niels@mediamovers.dk
Mobil: +45 2223 5923

Tea Sletved
Journalist
JP Premium

tea@mediamovers.dk
Mobil: +45 2627 2246

Er du vores nye praktikant?

Læs mere